Výběr krytí je vždy třeba přizpůsobit typu rány a fázi jejího hojení – čisticí, granulační nebo závěrečné epitelizační. Kvůli zamezení vzniku infekce při léčbě vždy platí, že krycí materiál má co nejlépe nahrazovat funkci neporušené kůže. Nevíte si rady s výběrem správného produktu? Představujeme vám základní produkty pro ošetřování bércových vředů. Aplikace je jednoduchá, pohodlná a krytí se plně přizpůsobí vašemu běžnému životu.

HydroTac

HydroTac®

Zvlhčuje ránu a absorbuje sekret

Kombinace dvou vlastností – absorpce a hydratace – vytváří z krytí HydroTac unikátní produkt. Vlastnosti krytí umožňují ránu zvlhčovat, zároveň absorbovat sekret z rány a uzamykat ho uvnitř jádra. 

HydroClean® advance

HydroClean® advance

Savý polštářek rychle a spolehlivě čistí rány. Hodí se hlavně na komplikované rány.

HydroClean je savý polštářek aktivovaný Ringerovým roztokem. Jeho jádro tvoří superabsorpční polyakrylát, který má vyšší afinitu k exsudátu s obsahem bílkovin než k Ringerovu roztoku s obsahem iontů solí. Po aplikaci je Ringerův roztok postupně uvolňován do rány. Exsudát, choroboplodné zárodky a toxiny jsou absorbovány a uzamčeny v absorpčním savém jádře.

Tento patentovaný mechanismus je bezkonkurenčním prostředkem pro čištění ran – zejména infikovaných, povleklých, silně secernujících, nekrotických a komplikovaných.

Hydrosorb®

Hydrosorb®

Průhledné krytí zvlhčuje ránu až 5 dní

Hydrogelové krytí obsahuje 60 % vody – dokáže tedy velmi dobře ránu hydratovat. Kontrola rány je díky průhlednému provedení možná pouhým okem. Jemný povrch a hydratace ulevují nepříjemným pocitům pnutí kůže při závěrečném hojení rány.

Idealflex

Idealflex®

Krátkotažné obinadlo

Idealflex je málo elastické, krátkotažné obinadlo. Když se hýbete, je obinadlo spolehlivou oporou pro končetinu. Naopak, když jste v klidu, tlak na nohu se snižuje. Obinadlo působí až na hluboký žilní systém a vytváří tak ideální podmínky pro léčbu. Idealflex je měkké, prodyšné, neelastické obinadlo, které lze využít i jako sportovní bandáž. Lze jej prát při teplotách do 60 °C.